Oblečení dělá půl fotografie 

Na focení je velmi důležité dobře sladěné oblečení. Oblečení dělá půl fotografie,  krásně doladí celkovou atmosféru fotografie. Pokud chcete, aby vaše fotografie působily stylově, musíte se tak i obléci.

Pokud jde o rodinné focení, měli by jste vy i děti přijít na focení sladěni. Nemusíte mít každý stejnou barvu, jen aby jste celkově působili stylově. Dětem můžete vzít i oblíbeného plyšáka. 

Jak se vhodně obléci na focení?

Př.: bílé tričko, košile, rifle, vzorované oblečení - proužky, puntík, kostky

Ideální je jednobarevné oblečení bez výrazných motivů a nápisů, aby příliš nerušilo nastavenou scénu. Volte jednoduché oblečení, ve kterém se cítíte dobře vy i děti, které Vám bude slušet.
Skvělé jsou neutrální odstíny - jemná bílá, tajemná černá, pudrová apod., protože vytvářejí nadčasový vzhled fotek.
Vhodné barvy - bílá, hořčicová, modrá, hnědá, béžová, červená, zelená..dále pastelové barvy, zemité a tlumené.
Pro dámy - skvěle také vypadají syté odstíny červené a růžové, protože přidávají zdravý odstín pleti.
Jaké oblečení pro holčičky? - šatičky, sukýnky, legínky, svetříky, vestičky, blůzy aj. Do vlasů čelenky, sponky. Na venkovní focení v chladnějším počasí mikina, bunda, kabátek, čepičky, kloboučky, šály. šátky.
Jaké oblečení pro kluky? - triko, košile, pohodlné kalhoty, svetřík, vestu. Doplňky motýlek, kšandy na kalhoty.. Na venkovní focení v chladnějším počasí mikina, bunda, kabátek, čepičky, šály.
Dětem můžete vzít oblíbenou hračku. Je dobré mít s sebou i nějaký úplatek, např. malou dobrůtku, kterou se dají děti uplácet - bombón, piškot, křupky apod.
Barvy oblečení:
Jarní - bílá, světle růžová, modrá, meruňková, žlutá, fialová, červená korálová, béžová..pastelové barvy, za mě jemné, světlé barvy přírody.
Letní - bílá, růžová, fialová, levandulová, modrá, béžová, hnědá, tyrkysová, žlutá, hořčicová
Podzimní - dobře vypadá ladění do přírodních podzimních barev - hnědá, tmavě zelená, hořčicová, červená, oranžová, žlutá, okrová, vínová, béžová.
Vánoční - bílá, červená, šedá, tmavě zelená, béžová, starorůžová nebo pudrová, modrá, zlatá, stříbrná / džíny, kalhoty, košile, svetry, šaty..
Kombinace barev vánočního focení - např. červeno-bílo-šedá, šedá (stříbrná)-modro-bílá, modrá-bílá-červená,
Zimní - bílá, béžová, šedá, hnědá, modrá, ideální kulich, šála, džíny, kalhoty, svetry, kožíšky..
Co si neoblékat na focení!
Oblečení s výraznými potisky jako jsou pohádkové postavičky, velká auta apod, natištěný motiv strhává pozornost a na fotce ruší.